E3A - Mistrovské utkání 12. kolo - 23.04.2017

Místo : ABC Braník, Za Mlýnem 1774/12, Praha 4 -

Nominace : Stupka, Lukavec T, Viktora, Jaroš, Brada, Bergmann, Liška, Mesko, Bradáč, Karpíšek, Zvelebil, Strýček, Dyk, Marovdi, Kůstka

Výsledek : poločas   1 : 0   celkem  3 : 0

Komentář :

Nedělní duel s FK Klánovice jsme hráli na domácím hřišti, což slibovalo parádní match. V kabině jsme si všechno vysvětlili a dokonce několikrát nakreslili. Na hřiště jsme šli s jasnou představou, co budeme hrát. Soupeř nás věkově i výškově poněkud převyšoval a tak nám nezbývalo, než poslechnout trenéra a pokusit se soupeře udolat herní vyspělostí, hrou v prostoru a rychlostí v posouvání míče. Po úvodním hvizdu jsme se s trenérem nestačili divit. Křídla, která mají hru roztahovat a od lajny sbíhat do vápna na zakončení, si v klidu dělají přesný opak toho co mají.
O našem duelu s AC Sparta Dívky z minulého týdne Sparťanky napsali:

"Ve 23. minutě chybuje v rozehrávce brankář Braníka, ale Marcinková levačkou z dvaceti pěti metrů míří nad břevno domácí branky. Až v 51. minutě domácí brankář opakuje svou chybu v rozehrávce z prvního poločasu. U míče je první Šubrtová a získává vedení 0:1 pro Spartu."

Náš gólman o týden později tuto chybu opakuje znovu a navíc znovu dvakrát. Tak to pak opravdu zústává rozum stát. Takoví hráči opravdu do vyšší soutěže nemůžou.

O polovině jsme celou taktiku opět, a tentokráte již hlasitěji zopakovali. Naštěstí to tentokráte padlo na úrodnou půdu, hráči začali dělat co mají a zápas jsme dohráli do vítězného konce. A to nemluvím o tom, že soupeř měl potíže se sestavou a nebyl v optimální formě. Na to se ale naštěstí historie ptát nebude.

Jako starší a mladší žáci jsme součástí klubu ABC Braník a máme spoluzodpovědnost za to, jak se na ABC Braník mezi ostatními Pražskými kluby pohlíží a jak se o ABC Braník v Praze mluví. Uvědomme si, že to, jak hrajeme, není jen naše kratochvíle na nedělní dopoledne. Naše výkony sledují všechna Bránická mužstva a ti mladší jsou dokonce závislí na tom, jakou soutěž jim vykopeme. Zároveň nás ovšem také sledují rodiče dětí, kteří podle kvality naší hry a tabulkového umístění, přivedou svoje šikovné děti do přípravkových mužstev ABC. To nám zajistí možnost pokračování ve zvyšování kvality přípravy hráčů ABC a posun klubu do kvalitních soutěží. Takoví hráči, kterým zodpovědnost za ABC Braník nic neříká a chtějí si chodit jen zahrát, mezi námi prostě nebudou v budoucnu mít místo.

Systém hry : celé hřiště, hráči 10 + 1