Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soustředění 2016

Příspěvky

5. den

14. 8. 2016

Pátý den.

Je neděle a tak jsme budíček protáhli až na půl devátou. Kupodivu toho všichni využili a zůstali v postelích až do poslední minuty.

Snídaně byla dnes také ještě o trochu bohatší, než celotýdenní standard. Přibyla nějaká zeleninka, rybí pomazánka, větší výběr jogurtů a toustovač. Největší zájem je ale dlouhodobě přeci jen o cereálie, mléko a džus.

Dopolední trénink byl čistě taktický a zahrnoval nácvik standardních i herních situací. To je ovšem trenérovo výhradní know-how a právě proto jsme přestali tréninky fotit i natáčet. Ostatní záběry cenzurou projdou, takže o pohled na své poklady nepřijdete.

K obědu kuchař vykouzlil šunkofleky, nutno říct, že to bylo kouzlo věru nepovedené. Raději jsme klukům ještě přidali něco navíc. Odpoledne je standardní trénink a po večeři si dáme ještě turnájek v nohejbalu.

Na večer je opět naplánovaná vířivka a sauna. Na klukách je vidět, že jim to opravdu pomáhá a snižuje celkovou únavu.

Všichni jsou sice trochu unavení, ale jinak živí a zdraví. Předpokládáme, že zítra v jedenáct si je budete moct převzít a cestou domů se stavit na dobrou pizzu. Všichni do jednoho si to za své výkony rozhodně zaslouží. 

 

4. den

13. 8. 2016

Čtvrtý den.

Krásné slunečné ráno. Dukláci nás opustili a tak jsme tu do zítra sami. Hned toho využíváme a po snídani jdeme na hřiště u hotelu. Je sice trochu mokřejší a zdupanější, než to na kterém jsme doteď byli, ale zase je větší, čerstvě posekané a máme ho hned u nosu.

Nejdříve tréňa zařadil instruktáž u videa a teprve pak jdeme na hřiště. Dáváme krátké intenzivní rozcvičení a hned se zaměřujeme na nácvik střelby a pohybu hráčů v systému 10+1. Začátek je jako vždycky trenérovou smrtí, ale nakonec to kluci zvládají na jedničku. Jen sil nám všem už kvapem ubývá a nožičky začínají bolet.

S chutí jdeme rychle na oběd v podobě kuřete na smetaně a hrachové polévky. Polední pauzu protahujeme až do tří hodin. Čeká nás posilování tak si musíme pořádně odpočinout.

První odpolední trénink začal fotbálkem 10+1. To dopadlo vcelku dobře a pak přišlo avizované poškádlení muskulatury. Celkově to nedopadlo zase tak špatně, ale u některých jednotlivců se projevili značné nedostatky v některých konkrétních partiích. Na tom bude potřeba individuálně zapracovat.

Před večeří odpočíváme a vymýšlíme bojový pokřik. Tak uvidíme, jestli kluci vymyslí něco, co bude soupeře zastrašovat.

Druhý odpolední trénink věnujeme tradičně fotbálku a na večer jsme objednali opět vířivku a saunu. Je potřeba tu únavu pořádně zrelaxovat. Pak už jdeme rychle spát, abychom byli ráno připravení trénovat.

 

3. den

13. 8. 2016

Třetí den.

Další ospalé ráno, ale o půl osmé už jsou všichni fit a na snídani. V devět do šatny a hurá na první trénink. Stejně jako loni už to začíná fungovat automaticky a bez remcání. Dnešní dopoledne věnujeme rychlím nohou a zlepšování dynamiky pohybu. V závěru tréninku pak přijde poslední taktická zkouška hry na velké hřiště.

Je to s podivem, ale ranní bodování tentokrát kluci zvládli bez trestných koleček. Dokonce ani při tréninku nebylo potřeba nijak zásadně zvyšovat hlas. Raději ale prozatím nebudeme chválit den před večerem. Počasí nám zatím také přeje a tak pokračujeme přesně podle harmonogramu. Jelikož šéftrenér všechna cvičení pečlivě plánuje a volí tak, aby každý následující tréninkový blok kompenzoval ten předchozí, jsou prozatím všichni bez větší únavy a zranění. Doufáme, že nám to tak vydrží.

Oběd - bezchybný kuřecí řízek s kaší. Kuchaři nešlo nic vytknout. Po obědě všichni v klidu odpočívali a sbírali síly na odpolední zápas s Kryry.

Ve tři hodiny jsme začali s přípravou na zápas. Byl to náš první skutečný zápas 10+1 proti soupeři, který už zkušenost s velkým hřištěm má. Všechno probíhalo hladce až do chvíle, kdy se na hřišti objevil soupeř. Trochu nás zamrazilo. Asi tu mají jiný vzduch nebo větší knedlíky. Hra proti Eifelovkám probíhala zprvu poněkud stuha, ale časem jsme si zvykli a zjistili, že i s takovým soupeřem se dá hrát vyrovnaná hra. Dokonce jsme postupem času získávali více prostoru než soupeř. Výsledná remíza 3 : 3 je tedy uspokojivým výsledkem, na kterém lze stavět. Již zavedeným standardem se stává, že "dobří hráči" zklamali a ti ostatní příjemně překvapili.

Dnešní den byl opět vyčerpávající a navíc i zápasový, ale všichni ho absolvovali bez zranění a zdravotních problémů.

Večerní vířivka uvolnila svaly a usnout pak již nebyl pro nikoho problém.

 

2. den

11. 8. 2016

Druhý den.

Ranní vstávání ve čtvrt na osm bylo poněkud ospalé. Chápeme, že jsou prázdniny, ale jinak to nejde. Je tu s námi Dukla Praha 2001 a ti měli od půl jedenáctý přátelák se Spartou. Museli jsme být v jídelně před nimi. Ke snídani standardně jednoduchý švédský stůl s cereáliemi, šunkou, sýrem, jogurty a rohlíky. Žádný přehnaný luxus, ale každý si bez problémů svoje jídlo najde.

Po snídani jdeme na pokoje uklidit a připravit se na avizované bodování. Jelikož bylo hodnocení pokojů předem ohlášené, proběhlo s minimálními následky. Zato neohlášená kontrola během poledního klidu "nedopadla nejlépe". Trestné body v podobě běžeckých koleček získali všechny pokoje. Někdo víc, někdo míň, ale bez ztráty hvězdičky nevyvázl nikdo.

Ranní trénink byl zaměřený na rychlost a práci s míčem. Ani tady se to neobešlo bez trestných bodů. Pak už ale všichni makali naplno. Od půl jedenácté jsme fandili duelu Dukla : AC Sparta. Každý těm svým. Hlavním úkolem bylo okouknout, jak se těch 10 + 1 hraje. Odpoledne to začínáme trénovat. Tak uvidíme, jak bedlivě se kluci dívali.

Polední menu - zeleninová polévka a kuřecí stehno s bramborem. Opět jednoduché, chutné a bez zbytečných příkras. Všichni se bez problémů najedli a zalehli k polednímu klidu. Zatím nedobrovolně, ale počítám, že s přibývajícími tréninky už bude odpočinek dobrovolný.

První odpolední trénink začal rozcvičením a pomalu přešel do zvyšování fyzičky. Po přechodu k herním cvičením tréňa zase přidal pár trestných koleček navíc.

Večeře - rajská omáčka - standardně dobrá a pak se jde relaxovat do vířivky a sauny. Po sauně druhá večeře a spát. Ráno je trénink 10+1 a po obědě přátelák s Kryry.

Jídlo, pití a suché ponožky starším připomíná a u mladších kontroluje naše supervedoucí Bára. Zatím nejsou žádné šrámy, puchýře ani jiná zranění.

Michal Kůstka

 

Soustředění 2016

14. 7. 2016

Informace o soustředění jsou uvnitř příspěvku.

Michal Kůstka